Filmy relacja matka-córka, relacja mąż-żona, relacja brat-siostra

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje relacja matka-córka, relacja mąż-żona, relacja brat-siostra. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Ben Hur

8,0
Żydowski książę zostaje zdradzony i zesłany do niewoli przez rzymskiego przyjaciela w Jerozolimie. Kiedy odzyskuje wolność, wraca by się zemścić.
Opowieść o losach rodziny Ingallsów, która w drugiej połowie XIX wieku kupuje domek w pobliżu miasteczka Walnut Grove. Z początku grupa mieszkańców nieufnie odnosi się do nowych sąsiadów, lecz z biegiem czasu Ingallsowie zdobywają wielu nowych przyjaciół.


Serial jest opowieścią o codziennym życiu rodziny Camdenów. Eric Camden i jego żona Annie wychowują siedmioro dzieci. Eric jest kaznodzieją i pastorem miejscowej wspólnoty religijnej. Cieszy się autorytetem w parafii, którą prowadzi, więc ludzie powierzają mu swoje problemy w nadziei na pomoc, której zresztą nikomu nie odmawia. Ma wsparcie w osobie swojej żony, która stara się wzorowo prowadzić dom i wychowywać dzieci.
Młoda Amerykanka włoskiego pochodzenia, Renata (Holly Hunter), jest niezadowolona ze swojego życia. Zmienia się to, gdy na konkursie dla pośredników handlu nieruchomościami poznaje znacznie starszego od siebie przebojowego i zamożnego Sama (Richard Dreyfuss). Zaczynają się spotykać. Wkrótce Renata postanawia przedstawić ukochanego rodzinie. Bliscy, a zwłaszcza ojciec, Joe (Danny Aiello), nie potrafią jednak zaakceptować jej wyboru.

Testament

6,7
Film będący przestrogą co niesie ze sobą wojna jądrowa na przykładzie mieszkańców małego, amerykańskiego miasteczka.
Obraz codziennego życia sympatycznej warszawskiej rodziny, składającej się z zapracowanego ojca (Krzysztof Kowalewski), zabieganej matki (Krystyna Sienkiewicz) oraz czworga dzieci: 15-letniej Agnieszki, 14-letniego Leszka i 7-letnich bliźniąt zwanych Bąblami.
Zapracowany prawnik, przywiązany do swojego telefonu, nie potrafi znaleźć czasu dla rodziny. Pewne małżeństwo wpada w niebezpieczną sytuację, kiedy na jaw wychodzą ich internetowe tajemnice. Owdowiały były policjant zmaga się z wychowywaniem psotnego syna, który przez internet prześladuje zamkniętego w sobie chłopaka ze szkoły. Ambitna dziennikarka znajduje obiecującą historię nastolatka, który występuje przed kamerą internetową na stronie dla dorosłych. Są oni nieznajomymi, sąsiadami oraz kolegami z pracy, a ich drogi zderzają się w połączonym przez internet, samotnym świecie.
Ja to mam szczęście to serial komediowy opowiadający losy przezabawnej pięcioosobowej rodziny. Akcja głównie dzieje się w kuchni – miejscu rodzinnych spotkań, gdzie poruszane są tematy codzienne, czasami komiczne, czasami tragiczne, gdzie się plotkuje przy kawie lub wypłakuje przy tabliczce czekolady. W rodzinie rządzi twardą ręką Joanna, z zawodu pielęgniarka. Jej obecny mąż Jerzy, oddany bezgranicznie i zakochany po uszy, pracuje jako deweloper. W domu jest troje dzieci: Ela –córka Joanny z poprzedniego związku, nastoletni syn Jerzego oraz 8-letnia Zosia, córka Jerzego i Joanny. W wychowaniu dzieci uczestniczą także była żona Jerzego i były mąż Joanny. Swoje trzy grosze wtrącają także dziadkowie: rodzice Joanny oraz pełna temperamentu, kochająca życie i… mężczyzn matka Jerzego. Taka mieszanka prowadzi do wielu zabawnych sytuacji.
Akcja tego przygodowo-awanturniczego serialu rozgrywa sie na początku XVII wieku. Scenariusz na podstawie własnego opowiadania "Przypadki starościca Wolskiego" napisał Józef Hen. Postacią wiążącą poszczególne odcinki jest młody starosta jurydyczny, Piotr Wolski (w tej roli Tomasz Stockinger), który z urzędu zajmuje się sprawami naruszania prawa przez samowolną magnaterię i szlachtę znaną z warcholstwa. Za każdym razem Wolski zostaje wciągnięty w perypetie różnych ludzi, którzy są właściwymi bohaterami poszczególnych części.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…