Filmy relacja mąż-żona, władza

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje relacja mąż-żona, władza. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Rok 1976. Na korytarzu gmachu Telewizji, Agnieszka - dyplomantka szkoły filmowej - przekonuje "ważnego" redaktora o potrzebie powstania filmu o Mateuszu Birkucie, przed laty przodowniku pracy, którego błyskotliwa kariera skończyła się nagle i niespodziewanie gdzieś około roku 1952. Po pertraktacjach dziewczyna dostaje wreszcie taśmę i niezbędny sprzęt. Rozpoczyna prywatne śledztwo, mające ustalić przyczyny sukcesu i upadku Birkuta.

Danton

7,3
Akcja filmu rozpoczyna się wiosną 1794 r. W rewolucyjnej Francji szaleje terror. Billaud Varenne oskarża Dantona i jego przyjaciół o działalność kontrrewolucyjną. Robespierre nie zgadza się wprawdzie na sądzenie Dantona, ale inni członkowie Komitetu przytaczają wciąż nowe argumenty przeciwko niemu. Jednocześnie dochodzi do konfiskaty redagowanej przez Desmoulinsa gazety dantonistów „Vieux Cordelier”. Wkrótce Danton otrzymuje poufne ostrzeżenie, że rząd nosi się z zamiarem aresztowania go. Z inicjatywy Robespierre'a dochodzi do spotkania obu przywódców, ale nie udaje im się osiągnąć porozumienia. W Komitecie Ocalenia Robespierre domaga się aresztowania Dantona. Nalega, by nastąpiło to szybko, gdyż czas pracuje na korzyść jego przeciwnika, który może w ciągu paru dni zmobilizować przeciw rządowi armię. Na podstawie raportu Saint-Juste'a zostaje przygotowana lista osób do aresztowania.

Boski

6,8
Giulio Andreotti przedstawiony w filmie to postać nietuzinkowa: trzykrotny premier Włoch, na różnych stanowiskach pozostawał u sterów władzy przez blisko cztery dekady, zawsze pewny siebie i nieczuły na różne koleje losu. Mówiono o nim, że gdy cały Rzym śpi on jeden pracuje...


Tyran

6,8
Barry Al-Fayeed pracuje jako lekarz pediatra w Kalifornii, gdzie założył rodzinę i prowadzi skromne życie. W rzeczywistości mężczyzna jest młodszym synem bliskowschodniego dyktatora. Barry niechętnie zgadza się wziąć udział w weselu bratanka. Po przybyciu na miejsce on i jego rodzina zostają rzuceni w sam środek skomplikowanych problemów, z jakimi boryka się naród, który próbuje wyrwać się spod rządów dyktatora.
Jest rok 1974, Stany Zjednoczone przechodzą jeden z najtrudniejszych momentów w swojej demokratycznej historii: afera Watergate, która doprowadziła do odsunięcia od władzy ówczesnego prezydenta Richarda Nixona. Film oparty na prawdziwych wydarzeniach wciąga nas z niezwykłą siłą w historię biznesmena, który aby zrealizować swój amerykański sen sięga po radykalne środki. Z bronią ukrytą w nogawce spodni postanawia dokonać zamachu na prezydenta Richarda Nixona.
Młody, czarnoskóry idealista Henry Burton (ADRIAN LESTER), wnuk bojownika o prawa obywatelskie Murzynów, poszukuje swego miejsca w życiu. Obejmuje stanowisko zastępcy szefa kampanii wyborczej gubernatora Jacka Stantona (JOHN TRAVOLTA), który ubiega się o fotel prezydenta Stanów Zjednoczonych. Stanton chce uchodzić za postępowego polityka. Jest gubernatorem niewielkiego południowego stanu, gdzie przodkowie Henry'ego Burtona byli niewolnikami. Ale Stanton to również zręczny polityczny gracz. Namawiając Henry'ego do włączenia się w kampanię, chce zdobyć głosy czarnych wyborców . . .
Pani Kolędowa, energiczna naczelnik pewnej małej gminy, dowiaduje się że jej córka Dorota jest w ciąży. Dziewczyna nie chce jednak zdradzić nazwisko ojca jej dziecka. Przerażona działaczka postanawia znaleźć córce męża, który w zamian za odpowiednią sumkę zgodzi się potem na rozwód. Uległy żonie pan Kolęda przywozi z miasta redaktora Bronka. Nikt nie wie, że jest on byłym więźniem.
W czasie napaści zbrojnej Anglii na Indie, odważny i waleczny radża Azaad Singh (Dara Singh) zostaje zdradzony przez rodaka. Tuż przed pojmaniem mężczyzna odsyła swą żonę i synka Marda. Kobieta ze względów bezpieczeństwa pozostawia dziecko w sierocińcu, skąd malec zostaje niespodzianie adoptowany. Po latach, dorosły już syn radży, nazywany teraz Raju (Amitabh Bachchan) spotyka swego ojca, teraz niewolnika. Niestety mężczyźni nie rozpoznają siebie, a na domiar złego zostają wrogami...

W.

6,1
Kim jest George W. Bush, człowiek który przez osiem lat rządził najpotężniejszym państwem świata? Absolwent prestiżowego uniwersytetu Yale, przez chwile nafciarz z Teksasu, były alkoholik i w końcu nawrócony ewangelik. Stone zadał sobie pytanie: "w jaki sposób ta "czarna owca" powszechnie cenionego rodu Bushów stała się przywódcą Wolnego Świata?". Dlaczego Stone zdecydował się na zrealizowanie tego filmu? "Bush wywarł niesamowity wpływ na świat. Myślę, że ostatecznie pokazujemy Busha w sposób, w jaki go nikt nigdy nie widział" – mówi reżyser. To opowieść o człowieku, który żyjąc przez wiele lat w cieniu ojca, długo walczył ze swoimi osobistymi demonami, a mając 40 lat odnalazł drogę do Boga i dokonał niezwykłego zwrotu w swoim życiu ostatecznie trafiając do Białego Domu.
Trwająca od dekady wielka susza prześladuje mieszkańców pewnej krainy. Zgromadzenie braminów od dawna próbuje wybłagać deszcz u boga Indry (Amitabh Bachchan). Pewnego dnia w to przeklęte miejsce przyjeżdża wędrowna trupa aktorska. Główny kapłan Paravasu (Jackie Shroff) zgadza się na wystawienie sztuki na cześć Indry, chcąc wykorzystać każdą szansę przebłagania boga. Do aktorów pragnie dołączyć młodszy brat kapłana, Arvasu (Milind Soman), ale dla Paravasu byłaby to hańba.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…