Filmy wojna w syrii

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje wojna w syrii. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

W rozdartym wojną Damaszku życie już dawno przestało płynąć zwyczajowym rytmem, a jednak zmuszeni do koegzystencji w zaryglowanym szczelnie mieszkaniu ludzie – kobiety, dzieci i niezdolny do walki starzec – poszukują przejawów normalności w codziennych rytuałach. W rozmowach o przeszłości i snuciu planów na przyszłość. W utarczkach o to, kto zasmrodził toaletę, i kto następny skorzysta z wanny. W zamykaniu się w kuchni, gdy za oknami słychać świst kul i huk wybuchających bomb, żeby wspólnie zaśpiewać znaną wszystkim pieśń. Na zewnątrz czatuje bezlitosny snajper, po opustoszałym budynku grasują szabrownicy i gwałciciele, a ściśnięci na kilkudziesięciu metrach kwadratowych ludzie próbują nie tracić nadziei, mimo że ich świat może się niedługo całkowicie skończyć. To jest film o wojnie, ale nie tej widzianej oczyma walczących do ostatniego tchu żołnierzy czy rozstawiających znaczniki na mapie strategów, lecz żyjących w permanentnym oblężeniu cywili.
Niewielka grupa bohaterów w deszczu kul i bomb ryzykuje życie, by ocalić przed śmiercią syryjskich cywilów znajdujących się w centrum pola walki.
Obraz przedstawiający wolontariuszy Białych Hełmów przeszukujących gruzy zniszczonego 5-letnią wojną Aleppo. Mają nadzieję na odnalezienie żywych osób.


Abu Osama jest dżihadystą specjalizującym się w podkładaniu min i samochodowych zamachach bombowych. Przez ponad dwa i pół roku reżyser Talal Derki mieszkał z nim i jego rodziną w małej wiosce gdzieś w północnej Syrii, filmując z bliska ich codzienne życie. Był świadkiem, jak kochający ojciec przygotowuje swoich synów, trzynastoletniego Osamę i dwunastoletniego Aymana, do walki zbrojnej, której celem jest ustanowienie w Syrii islamskiego kalifatu.
Historia duńskiego fotografa Daniela Rye'a, który został schwytany przez ISIS w Syrii w 2013 roku i przetrzymywany jako zakładnik przez 398 dni.
Syryjski wygnaniec mieszkający w Australii powraca, gdy jego brat zostaje zatrzymany przez reżim Assada w 2011 roku.
Trwająca od 2011 roku wojna domowa między siłami wiernymi prezydentowi Baszarowi al-Asadowi a zbrojną opozycją pochłonęła już życie setek tysięcy ludzi, a wielu innych zmusiła do ucieczki za granicę. Twórcy filmu przedstawiają wstrząsające zdjęcia wojny, zrobione przez aktywistów oraz dziennikarzy. W obrazie nie zabrakło również szczerych wywiadów z liderami rewolucji, przedstawicielami organizacji pozarządowych, zwykłymi obywatelami oraz wysokiej rangi generałami. Wszystko tworzy przejmujący obraz pogrążonego w chaosie i rozpaczy kraju.
W 2016 roku dwie młode siostry wyruszają w ryzykowną podróż z ogarniętej wojną Syrii na olimpiadę w Rio, wystawiając na próbę zdolności pływackie — i serca.

Jak woda

0,0
Zdobywczyni Nagrody Akademii Filmowej Megan Mylan (Lost Boys of Sudan, Smile Pink) w nakręconym z rozmachem, ale jednocześnie niezwykle kameralnym filmie, analizuje podstawowe więzi, jakie łączą rodziców i ich dzieci. Dokument HBO pokazuje, w jaki sposób syryjskie rodziny szukają normalności i pomimo wielu przeciwieństw próbują zbudować na nowo swoje życie. Jest także wnikliwym studium skutków wojny, rozdzielenia i przesiedlenia. Zdjęcia zostały nakręcone w Turcji, Grecji, Niemczech, Syrii i Stanach Zjednoczonych, gdzie Mylan utrwaliła swoją kamerą sceny podkreślające uniwersalne znaczenie rodziny.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…