Filmy sława, kompozytor

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje sława, kompozytor. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Chociaż Gilbert i Sullivan spodziewają się, że ich operetka będzie hitem, "Princess Ida" jest krytykowana za rutynowość. Drugi z nich stwierdza, że zabrakło pomysłów aby zrealizować opowiadania przyjaciela. Wolałby raczej komponować opery. Pomysł ten zagraża relacji pomiędzy mężczyznami...
Fantastyczna i zabawna historia Serga Gainsbourga. Film w którym, mały żydowski chłopczyk przechadza się po okupowanym przez nazistów Paryżu i w którym nieśmiały młody poeta próbuje oczarować swingujące kabarety lat sześćdziesiątych. Na ekranie twory jego umysłu ucieleśniają się, a jego natchnienie idzie w parze z wywołującymi skandale historiami miłosnymi. Wszystko to złożyło się na wywrotowy film, którego główny obywatel wprawił w drżenie całą planetę.
Historia słynnego muzyka opowiedziana przez Martina Scorsese. Wykorzystując fragmenty starych nagrań, wywiady z przyjaciółmi i rodziną, reżyser przybliża życie jednego z Beatlesów. Film odpowiada na pytanie, jak ważną rolę odgrywała dla niego muzyka i duchowy aspekt istnienia. Dokument został wyróżniony m.in. dwiema nagrodami Emmy i nominacją do nagrody Brytyjskiej Akademii Filmowej (BAFTA).


Ewa (Agnieszka Wagner), piękna, niezwykle atrakcyjna kobieta, prowadzi spokojne, dostatnie, wręcz luksusowe życie żony słynnego kompozytora i dyrygenta Maxa (Jan Englert). Są małżeństwem od dziesięciu lat, odkąd znacznie starszy, ale bardzo interesujący mężczyzna, znany już artysta i wykładowca akademicki, zawładnął sercem swojej studentki. Cios nadchodzi niespodziewanie: podczas nieobecności męża Ewę odwiedza nader swobodnych obyczajów nastolatka i opowiada zaskoczonej pani domu o swym burzliwym, perwersyjnym romansie ze sławnym muzykiem. Zaszokowana Ewa omdlewa. Gdy tylko dojdzie do siebie, przemieni życie niewiernego Maxa w prawdziwe piekło.
Frywolna komedia opowiadająca o erotycznych fantazjach i podbojach sławnego wiolonczelisty. Krytyk muzyczny Cornelius zbiera materiały do biografii muzyka. W tym celu zatrzymuje się na parę dni w jego posiadłości. Mimo to nie udaje mu się przeprowadzić wywiadu. Szybko okazuje się, że ciekawsze informacje uzyska, rozmawiając o nim z licznymi w jego życiu kobietami. Biograf, będąc w posiadaniu kompromitujących muzyka materiałów, postanawia to wykorzystać. Grozi, że je ujawni, jeśli wiolonczelista nie wykona kompozycji autorstwa Corneliusa.
Rozgrywający się w przedwojennym Budapeszcie romantyczny melodramat, którego głównym tematem jest trójkąt miłosny. Tytuł filmu odnosi się do słynnej ballady, która w latach 30. wywołała ogromna falę samobójstw, i rzeczywiście rzeczona piosenka okazują się być istotą obrazu.
Julie Andrews gra rolę światowej sławy angielskiej skrzypaczki, cierpiącej na stwardnienie rozsiane. Alan Bates gra jej sympatycznego, ale flitującego ciągle męża, a Max Von Sydow próbującego jej pomóc psychiatrę. Z kolei Rupert Everett gra rolę protegowanego, który unika świata muzyki klasycznej na rzecz pop.
Piękna właściciela modnej galerii sztuki współczesnej w Chelsea w Nowym Jorku (Marley Shelton) zakochuje się w kompozytorze muzyki niekomercyjnej (Adam Goldberg). O jej względy zabiega jeszcze jego brat, sławny artysta (Eion Bailey)...
Na pokładzie liniowca spotykają się i bawią: słynna piosenkarka i pasażer. Ona, Catherine Laurence (Annie Ducaux), jest trochę niechętna, ponieważ on, Michel (Claude Dauphin), jest trochę zaniepokojony. Mimo swoich podejrzeń Catherine powierza naszyjnik Michelowi, który musi zwrócić go jej w Paryżu. Wszystko byłoby dobrze, gdyby Raymond Aubour (Jean Debucourt), kompozytor, przyjaciel Catherine, nie wyjawił jej w zazdrości, że Michel jest autorem zbrodni namiętności. Aubour próbuje się zabić. Catherine rezygnuje z tego, co może być miłością i zostaje przy łóżku swojej wiernej przyjaciółki. Przynajmniej tymczasowo...
Niezwykły portret światowej sławy jazzmana, pianisty i kompozytora Adama Makowicza.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…