Filmy choroba psychiczna, kobieca nagość

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje choroba psychiczna, kobieca nagość. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Kieł

6,8
Trójka nastolatków pozostaje izolowane od mediów i innych ludzi przez swoich rodziców. Warunkiem opuszczenia rodzinnej posesji jest utrata kła.
Akcja filmu toczy się w Nowym Jorku. Młody, początkujący aktor – Guy Woodhouse – wraz z żoną Rosemary poszukują mieszkania. W końcu para decyduje się na zamieszkanie w starej kamienicy pomimo ostrzeżeń ich wspólnego przyjaciela, Hutcha, który opowiada im o mrocznej przeszłości budynku. Już po kilku dniach dochodzi do tragedii – sąsiadka, którą Rosemary poznała w pralni, popełnia samobójstwo, skacząc z okna mieszkania Minnie i Romana Castevetów – starszego małżeństwa, zajmującego się wcześniej dziewczyną. Guy i Rosemary zapoznają się z nimi, lecz po pewnym czasie zaczyna drażnić ich nachalność nowych przyjaciół. Postanawiają zerwać kontakt, jednak niespodziewanie Guy zmienia zdanie zaraz po tym, jak otrzymuje rolę w teatralnym przedstawieniu.

Candyman

6,7
Młoda studentka z Chicago Helen Lyle (Virginia Madsen) pisze pracę magisterską o współczesnym folklorze. Wypytuje starszych studentów o wszelkie legendy i przesądy, które traktują poważnie. Jedna z opowieści wzbudza podziw i przyciąga uwagę Helen. To historia o Candymanie - duchu, który zamiast ręki ma hak i nawiedza jeden z bloków mieszkalnych w bardzo niebezpiecznej dzielnicy. Helen wybiera tę historię jako idealny temat do swojej pracy. Przełamując własny strach wybiera się do owego nawiedzonego budynku. Nawet przez chwilę nie dopuszcza do siebie myśli, iż duch - legenda istnieje naprawdę. Candyman jednak daje znać o sobie popełniając serię brutalnych i przerażających zbrodni. Miejscowa policja nie wierzy w istnienie niematerialnych istot i o wszystkie morderstwa oskarża dziewczynę. Teraz tylko Candyman może zwrócić jej wolność.


William wyrusza na nocną eskapadę, po tym jak żona opowiada mu o swoich nocnych fantazjach erotycznych z innym mężczyzną. Eskapada ta może zagrozić jego małżeństwu, a jego samego uwikłać w zagadkowe morderstwo o podłożu seksualnym. William doświadczy lęków i zwątpienia, pozna prawdę o sobie samym i nauczy się przebaczać innym.
Przerażający Cenobici z demonicznym Pinheadem na czele powracają. Kristy Otton - bohaterka pierwszej części Hellraisera - po ciężkich doświadczeniach trafia do szpitala psychiatrycznego. Nikt nie chce słuchać jej opowieści o przerażających Cenobitach i kostce Lemarchanda - bramie piekieł. Nikt, z wyjątkiem ekscentrycznego psychiatry, dr Channarda, który od wielu lat bezowocnie szukał wrót do innego wymiaru. Nie zważając na protesty Kristy, opętany manią doktor, jest gotów na wszystko, nawet na morderstwo, by tylko poznać świat Cenobitów - piekielnego wymiaru, w którym ból i rozkosz są nierozłączne.
Nowy Jork. Płatny morderca, Joshua Shapira (Tim Roth), otrzymuje zlecenie, które ma wykonać w Małej Odessie, dzielnicy rosyjskich emigrantów. Mężczyzna niechętnie tam jedzie. Nie chce odwiedzać okolic, gdzie się wychował. Na miejscu spotyka młodszego brata, Reubena, który informuje go, że ich matka jest umierająca. Joshua - mimo niechęci ojca Arkady'ego, który wyrzekł się syna przestępcy, postanawia złożyć jej wizytę.
W centrum akcji znajdują się handlarze dziełami sztuki, Theo van Gogh i jego brat Vincent, uparty malarz. Theo pomaga swemu bratu finansowo, jeszcze bardziej jednak dodawaniem otuchy, głęboko bowiem wierzy w talent Vincenta. Na geniuszu artysty jednak w jego czasach się nie poznano.
Billy "The Kid" i jego gang są ścigani listem gończym. Gdy "Doc" Scurlock i Chavez zostają schwytani Billy rusza im na ratunek. Uciekinierzy ruszają na południe Meksyku. Wówczas szeryf Chisum wynajmuje Pata Barretta, byłego partnera Billy'ego aby za 1000$ nagrody zabił legendarnego Billy'ego "The Kid".
Iza, dziewczyna z dobrego domu jest wampirzycą. Wraz ze swą ciotką prowadzi sklep z osobliwościami. Zaleca się do niej, nie wiedząc o jej zbrodniczych skłonnościach, przystojny i stateczny Marceli. Ginie on podczas gry miłosnej z Izą. Kolejną ofiarą jest komiwojażer, którego Iza poznaje w barze, gdzie przebrana za prostytutkę szuka możliwości zaspokojenia swych wampirycznych żądzy. Pewnego dnia dziewczyna przynosi do sklepu własnoręcznie zrobiony serwis z motywem nietoperza. Oryginalny wyrób szybko znajduje nabywcę. Okazuje się nim znany psychiatra, Rudolf Jung. Iza zgłasza się do niego i prosi o wyleczenie z wampiryzmu, ale profesor w wampiry nie wierzy. Jednak kiedy zdjęcie rentgenowskie wykazuje, że dziewczyna jest widmem, Jung postanawia zająć się Izabelą. Iza nie mogąc opanować swych skłonności, morduje nawet w szpitalu. Rudolf chce oddać swą pacjentkę w ręce profesora Wolfa, który zajmuje się badaniami nad istotami niezwykłymi, jednak demonizm uczonego przeraża go. W drodze powrotnej Rudolf wyznaje miłość dziewczynie, okazuje się, że i ona go kocha. Po pierwszym kontakcie fizycznym z mężczyzną Iza nabiera cech ludzkich. Wkrótce następuje ślub, ale po kilku latach wychodzi na jaw, że wampiryzm jest cechą dziedziczną...
Auguste Rodin jest uznanym i szanowanym artystą, przyjmuje jako asystentkę młodą Camille. Z początku ona tylko pomaga mu w pracy, ale z czasem sama zaczyna rzeźbić. Jej prace zyskują popularność, a po czasie Camille zaczyna przewyższać popularnością swego dotychczasowego mistrza, ale nadal jest zafascynowana jego sztuką, a wkrótce także samym Rodinem. Kiedy jednak zdaje sobie sprawę, że sama staje się wybitną rzeźbiarką, okazuje się, że Rodin kocha mieć u swego boku bezkrytycznie oddaną wielbicielkę i uczennicę, ale nie utalentowaną artystkę.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…