Filmy komunizm, zbrodnia przeciwko ludzkości

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje komunizm, zbrodnia przeciwko ludzkości. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Pierwsza część serii „Transformacja” ukazuje genezę rewolucji komunistycznej, jej przebieg i konsekwencje ujawniające się współcześnie.
Historia powstania monumentalnej książki Aleksandra Sołżenicyna "Archipelag GUŁag" i opowieść o ogromnym wpływie jaki to dzieło wywarło na społeczeństwo po obu stronach Żelaznej Kurtyny. Intelektualiści Wchodu i Zachodu opowiadają o impakcie jaki wywarła ksiązka na ich światopogląd oraz do jakiego stopnia mogła się przyczynić do upadku Związku Radzieckiego.
Chiński system obozów koncentracyjnych/obozów pracy/obozów reedukacyjnych zwany po chińsku „láogǎi” lub „láojiào” działający nieprzerwanie od lat 40. ubiegłego wieku jest największym tabu Państwa Środka. Oficjalnie nie istnieje. Jednak za samo wspominanie o nim można zostać aresztowanym. Jak wygląda od środka, już nieco wiemy jedynie z relacji tych nielicznych szczęśliwców, którzy po wyjściu z niego byli w stanie wyjechać za granicę, gdzie bezpiecznie mogli podzielić się swym koszmarnym doświadczeniem ze światem.


Ujgurzy – mieszkańcy Sinciangu (Tukiestanu Wschodniego) – mieli nadzieję na niepodległość spod chińskiej dominacji po rozpadzie ZSRR. Jednakże ich pragnienia były bezwzględnie tłumione przez Komunistyczną Partię Chin, która za wszelką cenę pragnęła utrzymać integralność terytorialną swego imperium. Kiedy zdesperowani Ujgurzy (wyznania islamskiego) zaczęli przeprowadzać krwawe zamachy terrorystyczne, Pekin wypowiedział im wojnę totalną. Bezwzględne środki – takie jak inwigilacja, masowe aresztowania i umieszczenie w obozach „reedukacyjnych”, tortury, sterylizacje, niszczenie dziedzictwa narodowego i wynarodowienie młodego pokolenia – miały całkowicie zatrzeć ich pierwotną tożsamość religijną i etniczną i stworzyć jedynie słusznego chińskiego człowieka na miarę potrzeb partii komunistycznej. A wszystko to dzieje się przy pełnej akceptacji zachodnich firm robiących w Chinach „dobre” interesy, jak i krajów islamskich będących w „dobrych” stosunkach z reżymem chińskim.
Trzecia część serii „Transformacja” opisuje poststalinowski Związek Radziecki za panowania Chruszczowa i Breżniewa, a także kryzysy w państwach satelickich takich jak PRL i Kuba.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…